2023.12.21 godz. 08:34 Brwinów, Mazowieckie

Czy można napisać odwołanie do Wojewody w sprawie wydanej decyzji starosty w sprawie pozwolenia na budowę.

Wyjaśnienie sytuacji

Sąsiad dostał pozwolenie na budowę domu bardzo blisko 1,5 m od granicy mojej działki, dom jest bardzo długi około 9 m co zasłoni naturalne nasłonecznienie mojego domu, taras też będzie blisko no w kocu tylko krok od ogrodzenia. Czy można pisać jeszcze odwołania aby przeanalizowali jeszcze wydana decyzje czy to już nie ma sensu. Rokita

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2024 11:25

Dzień dobry, Jeżeli inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła, a decyzja nie jest prawomocna to należałoby niezwłocznie napisać takie odwołanie. Jako bezpośredni sąsiad, wydana decyzja na Pana oddziaływuje. Jeżeli inwestycja jest już prawomocna, to należy dążyć do wznowienia postępowania, ze względu na brak uczestnictwa strony postępowania. Pozdrawiam,