2021.11.21 godz. 13:42 Jędrzejów, Świętokrzyskie

Czy można odpisać działkę będącą w dzierżawie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałbym zapytać czy można odpisać działkę rolną będącą obecnie w dzierżawie? Dodam że umowa dzierżawy został spisana kilka dni temu. Działkę chciałem przepisać córce i zięciowi.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Rafał Zieliński

Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2021 15:33

Dzierżawa sama w sobie nie ogranicza sprzedazy nieruchomości i nie wpływa na ważność umowy dzierżawy. Nowy właściciel nieruchomości wstąpi wprost w prawa oraz obowiązki wydzierżawiającego (bez konieczności aneksowania umowy). Jeżeli chodzi o ewentualna możliwość wypowiedzenia umowy, żeby powiedzieć coś więcej należałoby zapoznać się z jej treścią oraz forma (np. Data pewna). Co do samej czynności darowizny i czy Pana intencja jest przekazanie nieruchomości córce czy córce i zięciowi do wspólnego majątku (inne skutki prawne w szczególności po ew. ustaniu małżeństwa). W razie pytań - kontakt
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)