2022.10.23 godz. 23:10 Kraków, Małopolskie

Czy mozna odzyskac swój dług od osoby fizycznej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, około roku temu na prośbę mojego ówczesnego chlopaka zrealizowałam dla niego przelew za wynajem auta na jego nazwisko, kolejno za jakiś czas zapłaciłam za bilet lotniczy dla niego, w późniejszym czasie doszło kupno kolejnego biletu dla niego, później na jego prośbę było kilka przelewów na jego konto. Wszystko to na laczna kwotę 4623.77 zl z czego w styczniu tego roku oddał 200 euro, po czym ustaliliśmy że ma jeszcze zwrocic 800 euro. Wiele razy prosiłam o zwrot niestety bezskutecznie. Miesiąc temu ustaliliśmy, że do 28.10 bieżącego roku odda pozostałe 800 euro, czego potwierdzenie posiadam w wiadomości. Przeczuwam jednak, że nie odda pieniędzy do wyznaczonego terminu. W jaki sposob moge ubiegać się o zwrot pieniędzy? Dodam, że dłużnik przebywa za granicą w Holandii, a na wszystkie zrealizowane przelewy posiadam potwierdzenie badz wyciag z konta bankowego jednak nigdy nie została spisana umowa, a w bezpośrednich przelewach na jego konto nie zostało uwzględnione iż jest to pożyczka. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2022 22:04

Dzień dobry, Jedyną opcją, jaką widzę (wobec braku możliwości polubownego rozwiązania sprawy) jest pozwanie tego pana do Sądu o zapłatę. Pierwszym problemem jest konieczność wskazania jego adresu zamieszkania. Czy dysponuje nim Pani?