2022.04.15 godz. 10:41 Warszawa, Mazowieckie

Czy można powstrzymać zajęcie wynagrodzenia , z nakazu zapłaty z roku 2012. Czy dług nie jest już przedawniony.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam pismo w dniu 31.03.2022 o zajęciu wynagrodzenia . Nakaz zapłaty z roku 2012. Podobno odebrałam go na poczcie 10 lat temu. Przez ten czas nie dostałam żadnych innych informacji, w między czasie straciłam pracę. Później różnie z tą pracą było. Więc siłą rzeczy nie mogłam spłacać tego długu. Czy ten dług nie uległ przedawnieniu. Co mogę zrobić i jak się odwołać.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2022 10:30

Istnieje możliwość, że roszczenie się przedawniło. Konieczna jest dokładna analiza Pani sprawy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)