2022.10.20 godz. 10:29 Stalowa Wola, Podkarpackie

Rozdzielność majątkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Czy można samodzielnie napisać wniosek do sądu o rozdzielność majątkową czy musi być to pismo od prawnika? Jakie dokumenty oprócz wniosku należy dodać do pozwu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2022 13:24

Dzień Dobry! Jak najbardziej może Pan/Pani złożyć pozew samodzielnie. Proszę tylko pamiętać, że takowy pozew jeżeli będzie błędnie sformułowany lub zawierał niewłaściwe wnioski dowodowe, Sąd oddali. Do pozwu najlepiej dołączyć - odpis aktu małżeństwa, dowody w postaci np. Faktur VAT dotyczących zarządzania wspólnym majątkiem, ew. zeznania świadków itd. Nie znam stanu faktycznego sprawy dlatego nie mogę powiedzieć dokładnie co lepiej załączyć. Proszę tylko pamiętać, że składa Pani pozew a nie wniosek. Pozdrawiam serdecznie adw. Maciej Tokarski Stalowa Wola