2021.03.15 godz. 18:27 Warszawa, Mazowieckie

Czy można się ubiegać o działkę jeśli sprzedaż narazie była tylko słowna?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mam taki problem, że sprzedaż działki została uzgodniona narazie słownie, zostało już przekazane 6tys z 30tys. Ale sprzedający wydaje się jakby się chciał wycofać, ciężko dowiedzieć się cokolwiek w sprawie tej sprawy. Czy gdyby wystąpiła taka sytuacja to można się starać o to prawnie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2021 12:44

Dzień dobry! W opisanej sytuacji kluczowe znaczenie ma to, czy ustalone zostało kiedy i na jakich zasadach zawarta zostanie umowa sprzedaży nieruchomości (koniecznie w formie aktu notarialnego) oraz na jakich zasadach (zaliczka/zadatek) przekazana została kwota wskazana w zapytaniu. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie - czy w takim stanie sprawy zasadne jest dążenie do zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży czy dochodzenie zwrotu przekazanej kwoty od właściciela nieruchomości?