2023.01.29 godz. 14:13 Sieradz, Łódzkie

Czy mozna starać się o dozor elektroniczny mając wyrok 3 lata pozbawienia wolności?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciaala bym sie dowiedziec mając 3 lata pozbawienia wolności a koniec kary kończy się w grudniu 2023r. Czy jest możliwość starania się o dozor elektroniczny?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 08:43

Dozór elektroniczny dotyczy kary (kar) nie dłuższych niż 1,5 roku. chodzi tu o kary wymierzone, a nie kary do odbycia. Może lepiej rozważyć warunkowe przedterminowe zwolnienie?