2021.09.13 godz. 18:42 Łęknica, Lubuskie

Czy można założyć własną działalność gospodarczą bez ukończenia 18 roku życia?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,przychodze z zapytaniem odnośnie założenia firmy bez ukończonego 18 roku życia,czytałem na ten temat w internecie i zdania były podzielony dlatego przychodzę z zapytaniem do was,prawników. Czy moge założyć firmę np. za zgodą opiekunów(rodziców)?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2021 19:08

Dzień dobry, odpowiedź na Pana pytanie jest twierdząca - może, ale nie sądzę, aby praktycznie miało to sens. Zdecydowana większość czynności podejmowana przez osobę niepełnoletnią wymagałaby zgody rodziców, a w niektórych sytuacjach nawet sądu rodzinnego (czynności przekraczające zwykły zarząd). pozdrawiam, adwokat Anna Babiak