2021.11.18 godz. 12:42 Żywiec, Śląskie

Czy można zmienić aneksem do umowy wysokość czynszu najmu w umowie najmu okazjonalnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje mieszkanie (najem prywatny), mam zawartą umowę najmu okazjonalnego, najemca płaci mi 1000zł czynszu najmu, ja płace 400zł czynszu do spółdzielni. Ponieważ zmieniają się przepisy podatkowe od 2022, chciałbym zmienić w niej aneksem wysokość czynszu najmu tak, żeby najemca płacił mi tylko 600zł i on płacił bezpośrednio 400zł czynszu do spółdzielni. Umowa najmu okazjonalnego jest szczególnym rodzajem umowy, gdzie można podnieść czynsz tylko w przypadkach określonych w umowie. Tutaj chodzi jednak o aneks zmieniający wysokość czynszu. Czy taki aneks może być zawarty w tego rodzaju umowach?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 13:42

Tak, może Pan aneksować umowę i obniżyć czynsz. Aneks wymaga zwykłej formy pisemnej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)