2024.02.02 godz. 11:26 Rzeszów, Podkarpackie

Czy mozna zmienic testament po smierci spadkobiercy?

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy dwoje dzieci i w razie smierci jednego z nich mozemy zmienic testament tak zeby spadek otrzymalo tylko jedno dziecko? Zaznaczam, ze dzieci maja swoje rodziny i czy jesli nie zmienimy testamentu, jedna z rodzin po ewentualnej smierci bedzie mogla sie ubiegac o spadek? Pozdrawiam Artur

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2024 15:14

Tak spadkodawca może w każdej chwili napisać nowy testament. W takim przypadku liczy się ostatni testament. Gdy Pana jedno dziecko zostanie wymienione jako spadkobierca w testamencie a drugie nie - to dziedziczy jedynie to na które jest testament. Drugie dziecko natomiast, które nie zostało powołane do spadku może wystąpić do sądu o tzw. zachowek. Jeżeli chce Pan uzyskać więcej informacji zapraszam do kontaktu arkadiuszkozok@gmail.com. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)