2024.09.16 godz. 16:22 Poznań, Wielkopolskie

Czy można znieść współwłasność małżonka? Mąż nie zgadza się na sprzedaż mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż nie zgadza się na sprzedaż mieszkania, mieszkanie kupione 14lat temu z pieniędzy po moich rodzicach (spadek w drodze dziedziczenia po rodzicach) Mąż jest współwłaścicielem mieszkania, ja chcę zamieszkać sama z synem 14 letnim, brak pożycia małżeńskiego, możliwa separacja.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Wrz 2024 16:49

Jeśli mieszkanie weszło do majątku wspólnego (małżeński ustrój majątkowy), to konieczny będzie podział majątku wspólnego. Jeśli mieszkanie jest tylko współwłasnością i nie stanowi wspólności majątkowej, możliwe jest postępowanie o zniesienie współwłąsności (sprzedaż lub przyznanie jednej ze stron z obowiązkiem spłaty). Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)