2022.10.07 godz. 07:15 Dobczyce, Małopolskie

Czy można zrezygnować z pracy po podpisaniu umowy?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy przyjmując pracę na 1/2 etatu na 4 miesiące mogę rozwiązać umowę na przykład po 1 miesiącu? Czy ponoszę jakieś konsekwencje i czy muszę podać powód rozwiązania umowy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2022 10:23

Umowę o pracę zawartą na czas określony można wypowiedzieć w każdym czasie nawet po miesiącu pracy oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Nie ponosi Pan/Pani żadnych konsekwencji związanych z wypowiedzeniem umowy o pracę ponieważ jest to zwykły sposób jej rozwiązania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)