2024.04.17 godz. 14:24 Poznań, Wielkopolskie

Czy można zrobić klimatyzację zewnętrzną bez zgody wspólnoty mieszkaniowej?

Wyjaśnienie sytuacji

Chcemy założyć klimatyzację zewnętrzną w boku, gdzie jest wspólnota mieszkaniowa. Jest dwóch zarządców (jeden się zgadza, drugi nie). Czy mają prawo nam odmówić skoro mieszkanie jest nasze?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Kwi 2024 16:06

Zależy gdzie dokładnie moduł klimatyzacji będzie zamontowany. Jeżeli na elewacji budynku, a hałas i ciepłe powietrze będę oddziaływać na sąsiednie lokale, w tym balkony, to wskazane jest uzyskanie zgody pozostałych współwłaścicieli. W podobnej sprawie wypowiedział się Sąd Okręgowy w Warszawie, w sprawie o sygn. akt I C 614/17. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)