2021.11.30 godz. 21:53 Bystrzyca Kłodzka, Dolnośląskie

czy można zrzec się wzajemnie zachowku?

Wyjaśnienie sytuacji

Jest 3 dzieci, najmłodsze dostało od ojca w spadku jego majątek, pozostała dwójka może dostać pole orne od mamy. Jak należy to załatwić aby ta najmłodsza nie chciała zachowku kiedyś za te pole? przepisać w postaci aktu notarialnego o dożywocie? czy tak można że będzie udział po 1/2 pola i każda z nas ma zapewnić mamie coś w zamian? najstarsza siostra dostała też dom od mamy jako dozywocie w 2020r. to czy może być potrójne dożywocie? Czy możemy zawrzeć trójstronną umowę (pomiędzy rodzeństwem) że nikt od nikgo nie będzie chciał zachowków? ps. rodzice byli po rozwodzie i po podziale majątku.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2021 11:40

Możecie Państwo podpisać z mamą umowę o zrzeczeniu się zachowku po mamie.