2024.07.24 godz. 20:13 Warszawa, Mazowieckie

Czy muszę odpowiedzieć na pozew o zniesienie alimentów? Czy połowę opłaconych kosztów postępowania mam bezpośrednio przelać powodowi na konto?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam od ojca pozew sądowy w sprawie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Czy muszę odpowiedzieć jakkolwiek na ten pozew jeśli nie zależy mi już na utrzymaniu alimentów? Czy sprawa zostanie zakończona po dwóch tygodniach bez mojej odpowiedzi? Dodatkowo widnieje tam podpunkt „Zasadzenie od pozwanej na rzecz powoda kosztów postępowania według norm przepisanych oraz kosztów zastępstwa procesowego wg przedłożonego przed zamknięciem rozprawy spisu kosztów”-czy mam przelać połowę kwoty za wpis sądowy (750zl uiszczony przez ojca) bezpośrednio na jego konto (tj.375zl)?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2024 10:48

Może Pani uznać roszczenie w odpowiedzi na pozew z jednoczesnym wnioskiem o nieobciążanie kosztami
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)