2019.12.10 godz. 18:58 Lublin, Lubelskie

Czy muszę opłacać całe wynajmowane mieszkanie jeśli współlokator nie wywiązuje się z płatności połowy czynszu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Ponad miesiąc temu podpisałem umowę najmu mieszkania z pewną osoba do września 2020 roku. Niestety tydzień temu w/w osoba opuściła lokal twierdząc, że nie będzie regulować swojej części płatności a właściciele wymagają ode mnie aby ja to robił. Czy rzeczywiście muszę opłacać całe mieszkanie kiedy mieszkam tam sam a umowa cały czas obowiązuje nas dwóch.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Joanna Świderska

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Gru 2019 21:00

Dzień dobry, w celu odpowiedzi na to pytanie konieczna jest analiza umowy najmu lokalu mieszkalnego.