2020.08.16 godz. 18:57 Warszawa, Mazowieckie

Czy muszę płacić alimenty na syna zaczynającego nauke zaocznie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Syn przez 2 lata nie zrealizował nauki w szkole średniej prawdopodobnie od września ma zacząć naukie w szkole zaocznej.Co miesiąc płace byłej żonie przelewem przez pocztę alimenty w wysokości 500zł.W grudniu skończy 18lat czy nadal muszę płacić alimenty.Czy w razie taką zaistniałą sytuację muszę zgłosić do Sądu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2020 10:59

Dzień dobry, jeśli dziecko jest w stanie utrzymać się samodzielnie tj. może podjąć pracę, może Pan po osiągnięciu przez nie pełnoletniości złożyć do sądu pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego wskazując na okoliczności, które Pan przytoczył. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)