2024.01.11 godz. 18:41 Białystok, Podlaskie

Czy muszę płacić mandaty nieżyjącego syna .

Wyjaśnienie sytuacji

Syn umarł ponad trzy lata temu . Teraz dostaliśmy pismo u uiszczenie mandatu , ktòry syn dostał za jazdę bez biletu. W piśmie napisano , że jesteśmy spadkobiercami i musimy zapłacic . Syn nie zostawił żadnego spadku. Co mamy z tym zrobić. Podobno mandatòw się nie dziedziczy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 13:44

Dzień dobry, Mandat został wystawiony na syna. Pan nie odpowiada za ten mandat, który jest finansową karą nałożoną na syna. Roszczenie domagającego się zapłaty mandatu, należy uznać za bardzo wątpliwe. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)