2022.11.07 godz. 20:57 Nowogard, Zachodniopomorskie

Czy muszę przedstawić ojcu dziecka świadectwa ukończenia szkoły (ma ograniczoną władze rodzicielską)

Wyjaśnienie sytuacji

Dziecko pełnoletnie uczące się zaocznie czy należą się alimenty i czy musi przedstawić ojcu świadectwa ukończenia szkoły czy wystarczy tylko zaświadczenie o rozpoczęciu nauki w nowej szkole

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Gru 2022 14:34

Dzień dobry, sąd ograniczając władzę rodzicielską powinien dokładnie określić rodzaj uprawnień i obowiązków, które przyznaje się drugiemu z rodziców. Zatem proponuję uważnie przeczytać co zostało ujęte w orzeczeniu ograniczającym władzę rodzicielską. Proszę pamiętać, że rodzic któremu Sąd ograniczył władzę rodzicielską, lecz zapewnił prawo do współdecydowania w istotnych sprawach dziecka zachowuje prawo do informacji o stanie zdrowia dziecka, prawo do dokumentacji medycznej dziecka, etc.