2019.12.29 godz. 18:57 Przysucha, Mazowieckie

Czy muszę rejestrować swoją firmę w systemie BDO?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem rolnikiem i prowadzę działalność gospodarczą z zakresu mechaniki samochodowej. Do tej pory nie prowadziłem żadnej ewidencji dot. odpadów, nie posiadam również żadnych zezwoleń, stąd też nie mam żadnego papierowego potwierdzenia na to, że generuję jakiekolwiek odpady. Dotąd nie składałem w marcu żadnych raportów związanych z odpadami. Czy w obecnej sytuacji mam obowiązek rejestracji w BDO czy nie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 10:20

Pytanie jest dość mało szczegółowe. Dla jednoznacznej odpowiedzi trzeba by wykonać analizę gospodarki odpadami w Państwa zakładzie, nawet jeśli skala działalności jest mała to warsztat samochodowy z całą pewnością wymaga wpisu do BDO będzie konieczny, pytanie tylko w jakim zakresie. W zakresie działalności TYLKO rolniczej ewentualny wpis jest ograniczony - obowiązuje od 75h. (wytwórcy będący rolnikami gospodarującymi na powierzchni użytków rolnych poniżej 75 ha)