2020.10.28 godz. 23:29 Milicz, Dolnośląskie

Czy muszę się zgodzić by partner wziął dziecko na weekend?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mieszkamy z partnerem osobno, ale mamy 13 miesięcznego syna. Od dłuższego czasu kompletnie się nie dogadujemy. Partner stosuje wobec mnie przemoc psychiczna. Mój problem polega na tym, że partner nie przyjeżdża regularnie i nie ma stałego kontaktu z synem. Synek jest cały czas ze mną i się boi jak jesteśmy u partnera. Reaguje placzem. Nie chce do niego iść itd. Po ostatniej kłótni mającej miejsce wczoraj stwierdził że w sobotę przyjeżdża i zabiera syna do siebie . Czy ja muszę sie zgodzić żeby partner wziął syna do siebie bez mojej obecności?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2020 13:48

Dopóki nie ma orzeczenia Sądu w zakresie ustalenia kontaktów ojca z dziećmi - jako tako nie ma Pani takiego obowiązku. Jeśli ojcu nie odpowiada obecny stan rzeczy i to że nie może widywać się z dzieckiem, powinien wnieść do Sądu o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Sąd zdecyduje jaki rodzaju kontaktów będzie najbardziej zgodny z dobrem dziecka. Po wydaniu wyroku przez Sąd, trzeba bezwzględnie realizacji kontaktów przestrzegać.

Zmodyfikowano dnia: 31 Paź 2020 13:50
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)