2021.09.05 godz. 23:04 Rzeszów, Podkarpackie

Czy muszę stawić się na rozprawę będąc z zaawansowanej ciąży?

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałam wezwanie w związku z odwołaniem się przeze mnie od wyroku nakazowego z którym się nie zgadzam. Jestem obwiniona z art 139b KW.. termin rozprawy został wyznaczony na 6.12.2021. Będę wówczas w 7 mscu ciąży. Stawiennictwo obowiązkowe pod rygorem przymusowego doprowadzenia. Czy mogę złożyć wniosek o przesłuchanie mnie w sądzie właściwym dla mojego miejsca zamieszkania lub usprawiedliwić niestawiennictwo przebywaniem na zwolnieniu lekarskim? Dziękuje za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2021 11:25

Proszę złożyć wniosek o odroczenie rozprawy i przedłożyć zaświadczenie lekarskie od lekarza sądowego w celu usprawiedliwienia swojej nieobecności.