2023.03.17 godz. 00:03 Małdyty, Warmińsko-mazurskie

Czy musze wydać dziecko ojcu dziecka kiedy tylko będzie tego chciał? Czy uznając z nim wstępnie pomiędzy sobą jego kontakty z synem może sobie uznać je za nie ważne i chcieć w każdej chwili moc po niego przyjechać? Nie ma ograniczonych praw rodzicielskich ani kontaktów.

Wyjaśnienie sytuacji

Wyprowadziłam się z synem do rodziców z miasta w którym mieszkaliśmy z ojcem syna. Sytuacja ta miała miejsce, gdy była stosowana przemoc fizyczna i psychiczna wobec mnie, psychiczna wobec syna poprzez wysłuchiwanie wszystkich awantur, płacz podczas nich oraz przemocy fizycznej podczas mojego karmienia piersią syna albo trzymania go na rękach, zajmowania się nim. Sprawa jest zgłoszona na policji. Mieliśmy ustalone kontakty co 2 tygodnie na cały dzień gdyż dziecko je pierś. Ojciec syna dzisiaj wyskoczył z awantura, że ograniczam mu kontakt z synem poprzez moja propozycje która mediator mu przedstawił. Oznajmił mi żebym się go spodziewała w najbliższych dniach bo przyjedzie po syna. Nie wiem co robić, co mu odpisać i czy w takim przypadku faktycznie musze mu wydać syna? Syn miał się z nim widzieć w niedziele, ojciec ma areszt domowy i mówi, że weźmie wolne w pracy i w tych godzinach przyjedzie zobaczyc się z synem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 15:05

Proszę wnieść do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej i ustalenie kontaktów ojca z dzieckiem w taki sposób, aby nie burzyły one przyjętej przez Panią organizacji dnia