2023.09.26 godz. 16:42 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy muszę wysłać załącznik i wyjaśnienia ze sprzeciwu jeszcze raz pod nową sygnaturą? Czy mogę nie reagować jeśli zgadzam się na posiedzenie niejawne?

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałem w czerwcu nakaz zapłaty, od którego się odwołałem i wysłałem sprzeciw do Sądu. Dzisiaj otrzymałem list z informacją, że Sąd przyjął mój sprzeciw, jednakże nie jestem pewny co powinienem zrobić dalej, gdyż nie bardzo rozumiem poniższą treść: "Nadto Sąd zobowiązuje do złożenia i wskazania dowodów istotnych dla rozstrzygnięcia sprawy w terminie 7 dni pod rygorem utraty prawa do ich powoływania w toku dalszego postępowania oraz zobowiązuje Pana do podania, czy domaga się wyznaczenia posiedzenia jawnego niezdalnego."

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2023 11:05

Dzień dobry, to oznacza, że w wyznaczonym przez Sąd terminie powinien Pan przedstawić Sądowi wszystkie dowody, bo później Sąd może ich nie uznać. Sąd też pyta, czy chce Pan, żeby sąd wyznaczył rozprawę, na której będzie Pan osobiście
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)