2020.05.04 godz. 16:40 Wąbrzeźno, Kujawsko-pomorskie

Czy muszę zajmować się niepełnosprawnym ojcem który niszczy mi życie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Codziennie borykam się z problem jakim jest mój niepełnosprawny ojciec który wylądował w szpitalu ponieważ wiedząc o swojej chorobie nie brał leków gdyż ważniejszy był dla niego alkohol ,Tak własnie wylądował na wózku i ja muszę się nim zajmować.Mój Ojciec to alkoholik a mama nie żyje od 2 lat,Przed trafieniem ojca do szpitala przepisał mi dom,było to 5 lat temu . Przez niego żyłem w biedzie.mój ojciec ma siostrę która zawsze żuci mi kilkaset złotych żebym nie marudził i dał jej spokój a jeszcze mi grozi ze jak oddam ojca na mieszkanie samego,zgłosi mnie do opieki,że go porzuciłem .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Wojciech Jamróz

Zielona Góra, Lubuskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Maj 2020 14:13

W Pana sytuacji podjąłbym próbę napisania pisma do Prokuratury, aby rozważyli złożenie wniosku do Sądu o skierowanie na przymusowe leczenie w związku z uzależnieniem od alkoholu. Na pewno problem się wyjaśni :) pozdrawiam adwokatjamroz.pl