2022.05.24 godz. 09:03 Krakówka, Małopolskie

Czy muszę zapłacić 1500 zł zadośćuczynienia za ugryzienie piętnastolatki przez mojego psa?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 4 dni mam psa ze schroniska. Pies nie szczeka na ludzi ani ich nie zaczepia W czwartym dniu ugryzł 15 latkę. Nie ma siniaka a po tygodniu od ugryzienia został 1,5 cm strupek. Lekarz nie zapisał nastolatce leków, bo nie stwierdził potrzeby. Matka żąda ode mnie zadośćuczynienia w kwocie 1500 zł. Dziewczynka była nieobecna w szkole 1 dzień i nie skonsultowała się z psychologiem mimo traumy pourazowej. Tak twierdzi. Pies był na smyczy. Jest to piesek w typie teriera niemieckiego o masie 12 kg. Zapłaciłam 120 zł za uszkodzone spodnie( mała dziurka) i 100 zł tytułem zadośćuczynienia. Co robić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 10:10

Jeśli ma Pan/Pani ubezpieczenie nomu, proszę zerknąć czy nie ma w nim OC w życiu prywatnym..
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)