2023.03.01 godz. 23:25 Łódź, Łódzkie

Czy muszę zapłacić podatek od darowizny?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, dostałam przelew od osoby prywatnej na moje konto jako osoby prywatnej na kwotę 48650zł, czy miszę odprowadzić od tej kwoty podatek w urzędzie skarbowym? Jeżeli tak w jakim czasie i o jakiej kwocie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2023 09:42

dzień dobry, jeśli jest to osoba niespokrewniona to kwota podatku wynosi 7 333,00zł. Czynności podlega zgłoszeniu do us w ciągu 6 miesięcy od dnia dokonania transakcji. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl