2022.04.12 godz. 15:53 Nysa, Opolskie

Czy muszę zapłacić wezwanie do zapłaty mimo ze nie spełniłem wszystkich wymagań

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem pismo z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie z wezwaniem do zapłaty za świadczenie usług edukacyjnych. Problem polega na tym ze nie spełniłem wszystkich wymagań dotyczących wpisania mnie na listę studentów, mimo to zostałem wpisany. Podczas procesu rejestracji musiałem podpisać umowę, podpisałem ją podpisem elektronicznym, jednak później dostałem wiadomość aby zostać wpisanym na listę studentów należy osobiście dostarczyć świadectwo maturalne do wglądu (czego nie zrobiłem a jednak zostałem zapisany). Więc czy muszę zapłacić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Kwi 2022 09:58

Proszę odpisać uczelni, że nie spełnił Pan wymogów dotyczących wpisania na listę studentów, a co za tym idzie nie jest Pan zobowiązany do zapłaty. Roszczenie ze strony uczelni jest niezasadne i odmawia Pan zapłaty w całości.