2022.02.22 godz. 10:31 Gdańsk, Pomorskie

Czy muszę.zaplacic zachowek. Jak wycenić mieszkanie i działkę,jaką datę należy przyjąć. Czy się przedawniło.

Wyjaśnienie sytuacji

W 1998 rodzice przepisali 1/2 budynku 0raz 18 arów działki 1/2 na współwłasność.ojciec zmarł 21 lat temu matka 3.mieszkanie po rodziców sądownie otrzymała siostra jak i cześć działki.Wszyscy uczestnicy postępowania sądownie rzekli się na siostrę.teraz brat chce oddemnie zapłaty zachowku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 20:58

Wszystko zależy od tego na kogo i jak rodzice przepisali 1/3 budynku,, 18arów oraz jak wyglądało "zrzeczenie się" na siostrę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)