2020.11.15 godz. 17:51 Tychy, Śląskie

Czy muszę zwrócić się do sądu o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym mężu jesli ja i syn przyjęliśmy spadek u notariusza A córka w obecności konsula za grani

Wyjaśnienie sytuacji

Co jeśli nie zwrócimy sie do sądu czy po 6 miesiącach automatycznie jesteśmy spadkobiercami,mąż nie zostawił testamentu,czy jednak sąd musi stwierdzić nabycie.Druga sprawa jak wygląda wartość spadku ,spadkiem jest mieszkanie na kredyt spłacone w niewielkim procencie wiec my będziemy musieli spłacić resztę ok.85 tys plus inne kredyty.czy po przyjęciu spadku musimy również spłacić pożyczki w takich dziwnych firmach jak vivus czy happipozyczki.dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2020 09:07

Dzień dobry, jeśli przyjęli Państwo spadek z tzw. dobrodziejstwem inwentarza są Państwo zobowiązani do spłaty pożyczek tylko do wysokości odziedziczonego majątku. Wizyta u notariusza zastępuje postępowanie w sądzie. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)