2023.01.25 godz. 17:35 Marki, Mazowieckie

Czy na okresie próbnym pracodawcą może mnie zwolnić jeśli jestem w ciąży?

Wyjaśnienie sytuacji

1 grudnia zostałam zatrudniona na okres próbny do 28 lutego tego roku. Jeśli zaszłam w ciążę i najprawdopodobniej będzie to 2 tydzień czy pracodawcą może nie przedłużyć mi umowy do dnia porodu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2023 13:35

Jeśli na dziś byłby 2 tydzień ciąży, to 28.02.2023 r. będzie to 6 tydzień (1,5 miesiąca). Aby umowa przedłużyła sie do dnia porodu w dacie rozwiązania umowy musiałby być przekroczony 3 miesiąc ciąży (art. 177 par. 3 kodeksu pracy). Umowa się zatem nie przedłuży.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)