2020.07.06 godz. 16:17 Częstochowa, Śląskie

Umowa pożyczki

Wyjaśnienie sytuacji

Czy na umowie pożyczki musi być wpisana kwota pożyczki słownie oprócz cyfry np. 20000 zł.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2020 16:46

Dzień dobry, nie musi być wpisana słownie. Zwyczajowo tak się wpisuje, ponieważ pomaga to dodać pewności, że nie doszło do żadnej pisarskiej omyłki np. przez dopisanie dodatkowego zera. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)