2021.09.28 godz. 15:48 Lublin, Lubelskie

Czy nadal mam obowiązek stawić się na wezwanie do sądu?

Wyjaśnienie sytuacji

Miałam być świadkiem w sprawie rozwodowej moich znajomych. Dostałam wezwanie z sądu ze wskazaniem że obecność obowiązkowa i będę przesłuchania w charakterze świadka. Dowiedziałam się niedawno w rozmowie telefonicznej od jednej ze stron że podpisali ugodę i rozwód ma się odbyć bez świadków a ja nie muszę przychodzić do sądu. Nie mam na to żadnego dokumentu tylko informację "na gębę”, żadnego potwierdzenia że obowiązek mojego stawiennictwa został zniesiony. Rozprawa za dwa tygodnie. Czy rzeczywiście nie muszę tam iść czy jednak nadal mam obowiązek stawić się na rozprawie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2021 20:17

Dzień dobry, proszę zadzwonić do sądu, udzielą Pani odpowiedzi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)