2022.06.18 godz. 06:22 Wrocław, Dolnośląskie

Czy najemca może zostać wyrzucony z mieszkania z dnia na dzień, jeśli w umowie o wynajem mieszkania jest zapis o rozwiązaniu umowy przed term. za porozum. stron

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje mieszkanie na podst. umowy do 31.10.22. Teraz właściciel chce po raz drugi podnieść opłatę o kolejne 200zł (już w zeszłym roku podniósł o 200) bo inaczej do końca czerwca muszę się wyprowadzić. W umowie widnieje zapis iż w trybie natychmiastowym rozwia,anie następuje za porozumieniem stron. Chciałabym tam mies,kac dlo końca lipca i mieć czas na znalezienie czegoś innego. Nigdy nie zalegałem nigdy z płatnością, o mieszkanie dbam. Nie mam możliwości płacić większej opłaty za wynajem. Co mogę zrobić żeby przez ten miesiąc mieszkać po starej ustalonej stawce.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

MAREK LESIAK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 10:51

Witam , chętnie pomożemy specjalizujemy się w tego typu sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)