2020.06.19 godz. 11:42 Warszawa, Mazowieckie

Umowa okazjonalna najmu mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Czy najemca przy podpisaniu umowy okazjonalnej najmu lokalu musi przedstawić oświadczenie w formie aktu notarialnego , w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego czy może to robić później np. w ciągu 14 dni od podpisania umowy? Jeśli może to czy odpowiedni zapis musi być zawarty w samej umowie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Cze 2020 16:06

Ustawa o ochronie praw lokatorów nie wskazuje kiedy oświadczenie o poddaniu się egzekucji powinno być złożone. Może zatem być złożone przy podpisaniu umowy najmu jak i po jej podpisaniu. Jeśli po to warto w umowie zawrzeć odpowiedni termin do jego złożenia. Najlepiej jednak dopilnować aby oświadczenie to otrzymać przy podpisywaniu umowy ponieważ niedostarczenie oświadczenie przez najemcę powoduje, że umowa taka jest zwykłą umową najmu na czas określony a nie umową o najem okazjonalny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)