2023.07.02 godz. 22:44 Płońsk, Mazowieckie

Czy należy mi się ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?

Wyjaśnienie sytuacji

#urlop #macierzyński #zaległy #ekwiwalent Hej! Chciałam się dowiedzieć jak to jest.. Miałam umowę do końca kwietnia. Na zwolnieniu byłam bodajże od końca listopada jakoś w 2021 wybrałam urlop w wakacje. Czy będąc na macierzyńskim nalicza się urlop? Myślałam że tak i że przy zakończeniu umowy dostanę ekwiwalent za nie wykorzystany urlop ale nie... pracując u prywaciarza na świadczeniu napisała że urlop wykorzystany w roku zakończenia umowy 7 dni a przecież to niemożliwe będąc na macierzyńskim.. czy po prostu nic nie powinnam dostać czy ta kobieta po prostu chce wymigac się od wypłacenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lip 2023 13:52

Dzień dobry, urlop naliczał się do dnia zakończenia umowy.