2023.07.31 godz. 22:11 Łódź, Łódzkie

Czy należy mi się płaca za szkolenia oraz częściowe odszkodowanie?

Wyjaśnienie sytuacji

Zatrudniłam się w pracy zdalnej, podpisując umowę z pracodawcą, zgodziłam się na spełnienie ich warunków dotyczących wypłaty za czas szkolenia. Umowa Zlecenie. Natomiast warunkiem rozpoczęcia mojej pracy jest otrzymanie niezbędnego sprzętu do tego. Niestety jest koniec miesiąca, do tej pory nie mogę zacząć pracy, ponieważ brak sprzętu mi to uniemożliwia, podobnie jak uniemożliwia mi wypłatę za szkolenia oraz zarobku na życie. Kilkakrotnie prosiłam o zweryfikowanie sprawy. Chcę zerwać współpracę ze względu na zaniedbanie, ale czy mam prawo ubiegać się o wypłatę za szkolenia oraz odszkodowanie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sie 2023 08:57

Dzień dobry, aby udzielić informacji musze zapoznać się z zawartymi umowami. Proszę o przesłanie skanu na adres e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl