2024.05.24 godz. 01:07 Częstochowa, Śląskie

Czy należy mi się wypowiedzenie w trybie natychmiastowym

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam umowę na czas nieokreślony i obowiązuje mnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Ostatnio przez brak zamowien pracodawca ogłosił postoje i brak możliwości wykorzystywania dni urlopu wypoczynkowego co rzutuje że zarabiamy mniej niż dotychczas.Mam inną pracę upatrzoną ale okres wypowiedzenia który mam jest za długi, czy szef ma prawo nie zgadzać się na moje wypowiedzenie w trybie natychmiastowym skoro używa takich praktyk?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2024 15:06

Dzień dobry Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, gdy zostanie wydane orzeczenie lekarskie o szkodliwości pracy, albo gdy pracodawca w sposób ciężki naruszy podstawowe obowiązki wobec pracownika. Wynika to z art. 55 Kodeksu pracy. Zatem nie tyle szef może nie przyjąć wypowiedzenia, co może zaskarżyć je do sądu. Pozostaje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)