2023.11.28 godz. 06:16 Krapkowice, Opolskie

Czy należy mi się zwrot pieniędzy za wkład w mieszkanie?

Wyjaśnienie sytuacji

2 lata temu zakupiłam z narzeczonym mieszkanie z bonifikatą, a dokładniej mówiąc zakupili go jego Rodzice, ponieważ ich obejmowały zniżki na kupno mieszkania z tytułu tego, że mieszkali tam już 25 lat. Tak więc kupiliśmy mieszkanie z bonifikatą, które jest przepisane w papierach na Rodziców mojego narzeczonego. Koszty zakupu mieszkania podzieliśmy dokładnie na pół i od stycznia tego roku, po licznych remontach, których koszty również dzieliliśmy mniej więcej na pół, mieszkamy razem w tym mieszkaniu. Czy ja mam do tego mieszkania jakiekolwiek prawa, jeśli doszłoby do rozstania?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2024 11:30

Dzień dobry, przysługuje Pani roszczenie o zwrot nakładów poczynionych na to mieszkanie. Kwota roszczenia powinna być zwaloryzowana w ten sposób, aby odpowiadała ona dzisiejszej wartości pieniędzy. W opisanym stanie faktycznym, do samego mieszkania nie przysługują Pani żadne roszczenia.
Tak Nie

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lis 2023 22:30

Dzień dobry, czy ma Pani jakiekolwiek dowody, iż zapłaciła Pani połowę kosztów zakupu mieszkania?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)