2020.08.18 godz. 10:59 Wrocław, Dolnośląskie

Czy należy się odprawa po upływie okresu wypowiedzenia? Okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Wypowiedzenie od pracodawcy. Firma ma 8-10 pracowników na um. o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałem wypowiedzenie zmieniające warunki umowy, ponieważ nie wyraziłem zgody na obniżenie pensji o 20% (byłby to 4 miesiąc, przez 3 pracodawca korzystał z tarczy od rządu, czwarty miesiąc wyszedł od pracodawcy). Ponadto pracodawca napisał: "Przyczyną wypowiedzenia dotychczasowych warunków umowy o pracę są problemy finansowe spółki związane z wystąpieniem epidemii COVID - 19." Po okresie wypowiedzenie zostały mi zaproponowane niekorzystne warunki tj. pełny etat za kwotę taką samą jak po obniżce pensji o 20%. Tylko Ja nie zgodziłem się na obniżenie pensji. Czy należy mi się odprawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2020 21:23

Szanowny Panie, ogólnie rzecz ujmując, jeśli pracodawca nie zatrudnia 20 pracowników, odprawa się nie należy. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz