2020.06.09 godz. 06:52 Lublin, Lubelskie

Czy należy się odszkodowanie za brak internetu?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, od kilku miesięcy pracuję zdalnie (umowa zlecenie). Podczas tego czasu zdarzały się przypadki braku internetu a obecna awaria trwa już prawie dobę. Podczas zlecenia zarabiam za każdą przepracowaną godzinę a brak internetu uniemożliwia mi wykonywanie obowiązków służbowych. Czy w takiej sytuacji możliwy jest zwrot utraconego dochodu od operatora?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patrycjusz Miłaszewicz

Góra, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Cze 2020 15:36

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należałoby zapoznać się z treścią umowy, na mocy której korzysta Pani z internetu. Proszę mieć jednak na uwadze, iż zgodnie z art. 471 kodeksu cywilnego Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Z poważaniem radca prawny Patrycjusz Miłaszewicz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)