2020.09.11 godz. 18:12 Białystok, Podlaskie

Czy negatywna opinia na znanylekarz.pl to naruszenie dóbr osobistych?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jakiś czas temu wystawiłam negatywną opinię o lekarzu na serwisie znanylekarz.pl. Teraz ta osoba wysłała mi prywatną wiadomość pisząc, że rozmawiała (podobno) z prawnikiem i że naruszyłam jej dobra osobiste i że pójdzie z tym na policję i założy mi sprawę. Dodam, że moja opinia nie była wcale wulgarna ani obraźliwa. Była owszem krytyczna, gdyż lekarz jawnie lekceważył moją osobę. Czy są podstawy do wszczęcia sprawy przeciwko mnie? To był tylko jeden komentarz i nie wydaje mi się, żebym tak bardzo ową panią obraziła. Pozdrawiam i liczę na szybką odoowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2020 12:16

tak, jeżeli lekarz uważa, że został zniesławiony, może Panią ścigać z oskarżenia prywatnego na podstawie art. 212 par. 2 k.k., oraz dochodzić zadośćuczynienia na podstawie art. 23, 24 i 448 k.c., oraz odszkodowania z art. 415 k.c. , jeżeli wykaże, że skutkiem komentarza utracił klientów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)