2020.10.01 godz. 19:18 Wałbrzych, Dolnośląskie

Czy odpowiadam za długi męża zaciągnięte przed ślubem? Czy mogę odpowiadać za długi męża które zaciągnął w trakcie małżeństwa a ja o nich nie miałam pojęcia.

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem 20 miesięcy po ślubie. Niedawno okazało się że mąż przed ślubem zaciągnął wysokie pożyczki o których nie miałam pojęcia i w trakcie trwania małżeństwa także. Po zajęciach komorniczych jego konta wnioskuję że ich nie spłacał. Proszę powiedzieć w jakiej ja jestem teraz sytuacji co mnie czeka jako żonę. Powtarzam że o niczym nie wiedziałam, byłam nieświadoma

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Paź 2020 19:11

Dzień dobry, nie odpowiada Pani za zobowiązania męża sprzed ślubu. Sytuacja z pożyczkami po ślubie jest trochę bardziej skomplikowana, ale co do zasady według art. 41 k.r.o. także pożyczki zawarte bez Pani zgody mogą być zaspokajane tylko z majątku osobistego męża. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)