2021.08.27 godz. 23:12 Warszawa, Mazowieckie

Czy odprowadzenie wód opadowych i roztopowych na teren biologicznie czynny na własnej działce poprzez rozsączanie wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego?

Wyjaśnienie sytuacji

W procedurze o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego Naczelnik Wydziału Architektury, z upoważnienia Prezydenta Miasta, wydał Postanowienie, na które nie służy prawo wniesienia zażalenia, w którym nakłada obowiązek uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z dachu budynku i powierzchni utwardzonych na teren biologicznie czynny na własnej działce poprzez rozsączanie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sie 2021 10:33

Dzień dobry, Co do zasady, wprowadzanie wód opadowych lub roztopowych, wody z przelewów kanalizacji deszczowej oraz wody chłodniczej do wód powierzchniowych lub do ziemi wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, które musi być uzyskane przed wydaniem decyzji o pozwolenie na budowę (zgodnie z art. 390 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. - Prawo wodne). Pozdrawiam serdecznie adwokat Kinga Karaś
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)