2023.02.05 godz. 14:00 Wrocław-Stare Miasto, Dolnośląskie

Czy odrazu w dniu wydania wyroku i jeśliby na nim zapadł wyrok pozbawienia wolności idzie się do więzienia.

Wyjaśnienie sytuacji

art.286

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2023 11:05

Dzień dobry, nie, tak to nie wygląda. Zaznaczę tylko, że od stycznia zmieniły się przepisy i obecnie Sąd poleca doprowadzić skazanego, gdy wcześniej dostawało się tzw. 'bilet', czyli wezwanie do stawiennictwa. Praktyka w tym zakresie dopiero się będzie wyrabiać, ale nie powinno to być natychmiastowe. Można złożyć jednak wniosek o doprowadzenie w starym trybie. W razie potrzeby obrony i dalszej pomocy w sprawie prowadzę sprawy karne. Pozdrawiam, adw. Michał Filec