2022.04.07 godz. 19:56 Katowice, Śląskie

Czy odzyskam kaucje za wynajem mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje mieszkanie w kamienicy. Pół roku temu pękł wężyk w kranie - przez eksploatacje - co ubezpieczyciel stwierdził. Ubezpieczenie było od osób fizycznych i właścicielka nie dostała odszkodowania bo to według ubezpieczalni nie było moją winą. Żeby uzyskać pieniądze z odszkodowania starałam się wziąć winę na siebie, ale właścicielce nie chciało się uzupełniać dokumentacji i sprawa poszła w zapomnienie. Teraz się boję, że pociągnie mi za zalanie z kaucji. Czy ma do tego prawo, co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

MAREK LESIAK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Cze 2022 15:54

Witam , chętnie pomożemy specjalizujemy się w tego typu sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019