2020.10.09 godz. 21:01 Gliwice, Śląskie

Czy ojciec moze nakazac przyjazdu dziecka z zagranicy

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam w uk od prawie 9 lat z synem (11lat) od okolo 10 lat mam przyznany paszport przez sad w polsce. Syn chodzi tutaj do szkoly odkad przyjechalismy i mamy status osiedlenia. Ojciec nie jest pozbawiony praw rodzicielskich nie placi przez caly ten czas alimentow (sprawa u komornika) teraz bo nie chce sie zrzeknac zaleglych alimentow ojciec dziecka grozi mi ze odbierze mi syna i zmusi mnie do powrotu do polski. Czy ma takie prawo?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2020 21:00

Mało prawdopodobne, wręcz nie możliwe. Jeżeli ojciec nie płaci alimentów dłużej niż 3 miesiące może Pani złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zatem to Pani to może zaszkodzić ojcu dziecka, a nie on Pani. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)