2024.02.26 godz. 15:53 Szczytnica, Dolnośląskie

Czy opieka nad dziećmi podczas rozwodu musi być ustalona przez jakiś organ? Czy jeśli mam podejrzenie o niestabilności psychicznej ojca mogę zabronić widzeń ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem w trakcje pisania pozwu o rozwód. Mąż latami pisał z innymi kobietami poprzez komunikator internetowy, i od roku zaczęłam dostawać dowody jego rozmów z innymi kobietami . W listopadzie dostałam filmik na messengera z moim mężem w głównej roli jak się zabawia w swoich miejscach intymnych. Powiedziałam że to już koniec i w grudniu mąż się wyprowadził. W grudniu się wyprowadził. Podczas moich nieobecności w domu przeszukuje moje rzeczy. W trakcie tego wszystkiego pojawił się nowy partner w moim życiu. Czy może tego użyć aby zabrać mi opiekę nad dziećmi? Czy moje jawnie mieć partnera

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 17:13

Dzień dobry, w toku postępowania rozwodowego można wnosić o zabezpieczenie alimentów i kontaktów, jeśli chodzi o dzieci, bo o tym też będzie orzekał Sąd w wyroku rozwodowym. Kwestia winy w rozkładzie pożycia nie powinna mieć bezpośrednio wpływu na sytuację z dziećmi - Sąd będzie ustalał z kim mają mieszkać dzieci, w jakim zakresie ustalić kontakty oraz kwestię alimentów. W razie potrzeby poprowadzenia sprawy rozwodowej czy też sporządzenia pozwu zapraszam do kontaktu, zajmuję się takimi sprawami. Pozdrawiam, adw. Michał Filec