2021.07.04 godz. 13:06 Nadborowo, Kujawsko-pomorskie

Czy osadzony za alimenty może wyjść z aresztu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój tata jakiś czas temu był na komisariacie w sprawie alimentów i dostał 8 mc na 2 lata do osiadki jak nie będzie płacił alimentów .Miał płacić po 250 zł miesięcznie i nie płacił . Dowiedziałam się na komisariacie Policji w Bydgoszczy ze został przewieziony do zakładu karnego na Fordon .Czy tata czeka na rozprawę tam ? Czy on już będzie siedział te 8 mc ? Czy jest możliwość go z tamtąd wyciągnąć z pomocą adwokata ? Jestem bezradna w tej sytuacji bo nic nie chcą mi powiedzieć . Czy adwokat może się starać o dozór elektroniczny? Dodam ze ma na utrzymaniu syna w stopniu niepełnosprawności .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2021 17:26

Może się starać o dozór z zakładu karnego. Wniosek może złożyć sam, ale może pomóc mu także adwokat. Pani może zlecić sprawę, a prawnik powinien się wszystkim zająć.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)