2022.03.01 godz. 12:57 Płouszowice-Kolonia, Lubelskie

Czy osoba zameldowana, nieprzebywająca w lokalu na stałe (regularnie wyjeżdżająca za granicę) ma prawo do wszystkiego?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Piszę w imieniu mojego taty. Moi rodzice nie są razem od przynajmniej 10 lat, rozwód nastąpił w zeszłym roku. Mama, mimo regularnych wyjazdów za granicę w ostatnich pięciu latach (czasami nawet na łącznie 9 miesięcy w roku) i byciu w stałym związku z innym mężczyzną, wciąż jest zameldowana w domu, którego właścicielem jest mój tata. Tata odciął mamę od piwnicy, w której jest piec na węgiel - przyjechała policja i tata musiał się tłumaczyć. Rachunki mama chce płacić jedynie kiedy jest w domu, mimo zajmowania parteru, gdzie liczniki są oddzielne. Czy można coś z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2022 10:26

Proszę dokonać podziału majątku wspólnego byłych małżonków, w szczególności nieruchomości.